wtorek, 16 kwietnia 2013

U nas...


A u nas dobrze, pomijając moje zmęczenie  fizyczne i psychiczne. Niekiedy sił brakuje, ale wtedy myślę o moich dziewczynkach, o tym, że muszę być silna dla nich. 
Ostatnio trochę chorowaliśmy.Najbardziej bałam się o Natalkę, ale na szczęście miała tylko niewielki kaszelek i katarek, z którym się uporałam bez odwiedzania  lekarza.

Napiszę trochę o dziewczynkach.  Zacznę od starszej. Kilka dni temu byłam u nas w szkole i złożyłam wniosek dotyczący edukacji, którą Julka rozpocznie w grupie pięciolatków już we wrześniu.  Dziecko się cieszy, że pójdzie do zerówki, a mi każe kompletować już wyprawkę. Zobaczymy, czy z takim entuzjazmem, jaki ma teraz, pomaszeruje do szkoły we wrześniu. 
Jakiś czas temu Julia była diagnozowana w poradni pedagogiczno – psychologicznej z uwagi na wadę wymowy. Mamy już  opinię z poradni, Julia musi być objęta terapią logopedyczną, poradnia zasugerowała aby proces ten rozpocząć od września, ale my już szukamy logopedy, wiadomo im wcześniej tym lepiej.  Ulubione zabawy Julki to nadal zabawa lalkami, różnorakie gry, puzzle, zabawy kreatywne. Odkąd zrobiło się ciepło to dziecka prawie w domu nie ma, większość dnia spędza na podwórku.  Jako starsza siostra  opiekuje się Natalką, niekiedy  wyczuwa się u niej zazdrość o młodszą siostrę, ale na szczęście zdarza się to rzadko.
Co do Natalki, to skończyła siedem miesięcy. Jest rehabilitowana wszechstronnie, ma sześć zajęć tygodniowo. Oprócz tego codziennie ćwiczę z nią w domu, staram się jednak wszystko selekcjonować, bo tego wszystkiego, co zalecają różni rehabilitanci jest naprawdę bardzo dużo. Postępy w rozwoju są widoczne , mówią to mi różni rehabilitanci, lekarze, ale i  ja sama widzę, że poprawa jest. Oczko po zaćmie fajnie się rozwija, Natka  reaguje nim na różne bodźce. Motoryka też jest coraz lepsza. Rozwój społeczny też postępuje, malutka  gaworzy, uśmiecha się, a nawet potrafi śmiać się głośno.  Ja żyję tą  nadzieją, że pomimo tego, że Natka ma zespół, to jednak jej rozwój nie będzie tak bardzo odbiegał od normy. Czy tak będzie, czas pokaże. 


10 komentarze:

Iwona pisze...

suuuuper :):) fajnie słyszeć że u Natki taka fajna poprawa dzięki Twoi rechabilitacjom kochana dzięki Twoim wielkim staraniom Jolka jesteś wielka :):)
powiem Ci ze u mojej Ani w grupie wiele dzieci chodzi do logopedy niesttey ale te zajecia duzo im dają więc i Julce pomogą :)
zapraszam do zabawy moze będziesz miała chęć
http://losowekartki.blogspot.com/2013/04/powroty-ach-powrotywyroznienie.html
:)

Anonimowy pisze...

Jolu to Julka do zerówki idzie od września tak ?

barbidur pisze...

hej Joluś:))ale ten czas leci.Natka już 7 miesięcy.super,że ładnie się rozwija:))a Julce nie ma co się dziwić,że bywa zazdrosna.moja Paula też jest o Zuzkę:))fajnie,że jest taka chętna do szkoły.pozdrawiam,buziaki

Blizniaczki 2007 pisze...

Witaj Jolus. Dzieki za odwiedzinki. Widzisz ja tez coraz mniej pisze na blogasku. Czasem raz na miesiac. Musze sie chyba poprawic. Poczytalam sobie co u Was i czuc Twoja podbudowe w opisie. To mnie cieszy. Fajnie, ze Natalka tak idzie do przedu. Mozesz byc z siebie dumna. A Julcia jaka duza panienka. Widze, ze tez lubi szkolne zabawy- moje az w nadmiarze;)Pozdrawiam Was serdecznie i do kolejnego... Pa

Blizniaczki 2007 pisze...

Witaj Jolus. Wpadam przywitac sie z Wami z deszczowej Bx.:( A u Was takie sloneczka pokazuja w prognozach. Czytalam juz ostatnio Twoja noteczke, wiec tylko przesylam buziaczki

barbidur pisze...

Juleczko i Natalko z okazji Dnia Dziecka zyczę Wam Kolorowych snów...
Uśmiechu od ucha do ucha...
Pięknych bajek na dobranoc...
Własnego pieska i kotka...
Co dzień nowych przygód...
Butów siedmiomilowych...
Gwiazdki z nieba...
Wspaniałych przyjaciół...
I wesołej rodzinki...

Blizniaczki 2007 pisze...

Witaj Jolus. Co u was. Napisz jakas nowa nocie. Pozdrawiam- Jola

Ilona Popławska pisze...

Adaś też idzie do zerówki od września a Natka śliczna jest :)

Aneta pisze...

Joluś, co u Was? Czekam na wieści... :-)Uściski!

barbidur pisze...

hej Jola:))co u Was?jak tam dziewczynki i imprezka urodzinowa Natalki?pozdrawiam,buziaki

Prześlij komentarz