środa, 13 lutego 2013

Starsza i młodsza


Ostatnio pisałam tylko  o młodszej, więc dzisiaj też o starszej będzie. Wspominałam kiedyś że Julka podczas bilansu czterolatka z uwagi na wadę wymowy dostała skierowanie do logopedy. Żeby  mogła zostać  zakwalifikowana   na zajęcia logopedyczne najpierw musi być jednak przebadana w Poradni pedagogiczno – psychologicznej.  Przed badaniami w Poradni  wskazana jest także  konsultacja okulistyczna i laryngologiczna. Laryngologiczna  odbyła się w miniony piątek, od tej strony wszystko dobrze, okulistyczna jeszcze przed nami.  Co do samej wady wymowy u Julki, polega ona na tym, że są wyrazy, w których Julia zjada niektóre literki np. dwa – da, który – kóra. Kiedy jednak każemy jej przeliterować te wyrazy to robi to bez problemu. Nie wiem więc w czym tkwi u niej  problem.

Ostatnio panienka zażyczyła sobie zdjęć i taka mała sesyjka powstała;-)Co do Natalki to największym problemem jest teraz wyciąganie jej soczewki. Jak początki były łatwe, to teraz jest gorzej. Mała już wie, co ją czeka i zamyka oczko. A na siłę też nie chcę jej oka otwierać, bo nie w tym rzecz. Czasami kilkanaście minut mija zanim soczewka zostanie wyciągnięta. Oby za jakiś czas było łatwiej. Od dwóch dni zgodnie z zaleceniami okulistki zaczęłam  także  zasłaniać Natalce zdrowe oczko na dwie godziny dziennie. A od poniedziałku zaczynamy też zajęcia z tyflopedagogiem.


5 komentarze:

Anonimowy pisze...

wiesz Julka mowi pewnie na skróty wygodniej jej tak

Anonimowy pisze...

a od przyszłego września planujesz ją dać do przedszkola czy dopiero az pojdzie do zerówki za rok

Blizniaczki 2007 pisze...

Witaj Jolus. Wiesz dlugo nie widzialam Julci i wydaje mi sie, ze taka spora z niej kobietka, co nie:) Zreszta pisalas ostatnio, ze lubi jesc i to widac:). Ale wybiega to. Juz niedlugo wiosenka, potem lato zawita do nas;)). A co do Natalki, to podziwiam Twoja sile. To musi byc b. trudne z ta soczewka. A Malutka juz wiecej rozumie w czym rzecz, wiec nie do pozazdroszczenia. Moze niedlugo sama sie przyzwyczai i bedzie lepiej- czego Ci zycze. A dzisiaj slodkich walentynek dla Was Kochani.

Iwona pisze...

dzisiaj tylko na chwilę wpadłam aby przekazać Wam zaproszenie do zabawy które i ja otrzymałam
http://losowekartki.blogspot.com/2013/02/swiat-duzej-w-17-obrazach.html
jak będziecie mieli czas i chęć weźcie udział:)

Iwona pisze...

hej hej co tam u Was słychać????:)

Prześlij komentarz